Dostawa serwerów blade

07 Sty 2016 Dostawa serwerów blade

niezawodnieW grudniu 2015 zrealizowaliśmy kontrakt na dostawę i instalację ponad 20 serwerów i komponentów blade firmy HP dla przedsiębiorstwa sektora energetycznego.

W ramach zamówienia dostarczono serwery HP Proliant BL460c Gen9 wraz z obudowami HP BladeSystem c7000.

Obudowa BladeSystem c7000 zapewnia kompletną infrastrukturę zasilania, chłodzenia i We/Wy niezbędną do obsługi serwera modułowego, złączy i pamięci masowej dostępnych na rynku zarówno obecnie, jak i w najbliższych latach. Obudowa ma format 10U i może pomieścić maksymalnie 16 serwerów i/lub modułów pamięci masowej typu blade, jak również opcjonalne, nadmiarowe moduły do podłączenia do sieci i pamięci masowej.

Obejmuje współdzieloną magistralę pośrednią o przepustowości 7,1 TB/s, pracującą w trybie NonStop i umożliwiającą szybkie podłączenie serwerów typu blade do sieci oraz współdzielonej pamięci masowej. Zasilanie jest zapewniane przez płytkę montażową typu pooled-power.

Obsługa 1- lub 3-fazowego prądu zmiennego oraz prądu stałego o napięciu –48 V gwarantuje wysoką elastyczność.

Serwer HP ProLiant BL460c Gen9 typu blade zapewnia odpowiednią wydajność, skalowalność i ekonomiczność konwergentnej infrastruktury centrum przetwarzania danych – to nowa era obsługi procesów obliczeniowych w niższej cenie, krótszym czasie i z wykorzystaniem najnowszych innowacji.

Zapewnia możliwość optymalizacji podstawowych aplikacji informatycznych z użyciem pamięci masowej, której rozmiar jest dostosowany do właściwych obciążeń (dzięki czemu całkowity koszt posiadania jest niższy). Zarządzanie wszystkim odbywa się za pośrednictwem oprogramowania HP OneView – konwergentnej platformy zarządzającej, która przyspiesza świadczenie usług informatycznych i zwiększa wydajność biznesową.

Rodzina serwerów BL460c Gen9 uzyskała certyfikat Energy Star®.